Organizator i informacje

Stowarzyszenie Wielkopolskie Centrum Chopinowskie „Antonin” z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim zaprasza na 32. Turniej Pianistów Stypendystów Zagranicznych o nagrodę imienia księcia Antoniego Radziwiłła w Pałacu Myśliwskim w Antoninie, który na stałe zapisał się w kalendarzu imprez chopinowskich w kraju. W przedsięwzięciu muzycznym biorą udział pianiści pochodzący spoza granic naszego kraju (studenci, stypendyści, stażyści), kształcący się w polskich Akademiach (Uniwersytetach) Muzycznych. Specyfiką Turnieju jest, iż (zarówno w I i II etapie) na najlepszych pianistów głosuje publiczność.

W I etapie 27 kwietnia 2019 r. (sobota) uczestnicy występują z 15 minutowym programem chopinowskim – głosowanie publiczności.

W II etapie 28 kwietnia 2019 r. (niedziela) wszyscy wykonawcy prezentują 15 minutowy program dowolnego kompozytora - głosowanie publiczności.

Podczas liczenia głosów usłyszymy:

  • w sobotę - Katarzynę Wieczorek, sopran oraz Hannę Moch, fortepian,
  • w niedzielę - Małgorzatę Piotrowską, sopran oraz Franciszka Musioła, fortepian.

Dla wszystkich uczestników turnieju przewidujemy dyplomy uczestnictwa, dla najlepszego pianisty nagrodę Grand Prix - tradycyjnie statuetkę, i nagrody specjalne za program chopinowski i program dowolny.

Turniej zorganizowano ze środków: - Samorządu Województwa Wielkopolskiego, - Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim, - Powiatu Ostrowskiego.