Maurycy Huf

Maurycy Huf

Urodzony w 1992 roku w Dzierżoniowie. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie dr Bogusławy Porębskiej.

Jako uczeń, brał udział w licznych konkursach krajowych, m.in. był finalistą prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu Makroregionalnego w Warszawie.

Z wyróżnieniem ukończył studia na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie dr. hab. Michała Szczepańskiego. Brał udział w krajowych i międzynarodowych kursach mistrzowskich doskonaląc swe umiejętności pod okiem m.in.: prof. Włodzimierza Obidowicza, prof. Andrzeja Jasińskiego, prof. Waldemara Andrzejewskiego, prof. Michaila Markova.

Jako solista występował na wielu studenckich festiwalach pianistycznych. W 2015 wziął udział w koncercie Trampolina Młodych będącym częścią Międzynarodowego Festiwalu Klarnetowego „Clarimania”. Od 2015 regularnie występuje jako solista i kameralista w cyklu koncertów pod nazwą „Dolnośląskie Salony Muzyczne” odbywających się na terenie Polski, Czech i Niemiec.

W 2016 został zaproszony na dwa festiwale muzyczne odbywające się we Włoszech wykonując muzykę F. Chopina i W.A. Mozarta. W tym samym roku rozpoczął współpracę z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Prowadzi działalność artystyczną z wieloma zespołami kameralnymi. Występował m.in. z kwintetem dętym na Festiwalu Poulenc’a we Wrocławiu oraz na Koncercie Inauguracyjnym Kursów Instrumentów Dętych w DusznikachZdrój. Laureat II i III Akademickiego Konkursu Zespołów Kameralnych we Wrocławiu.

Oprócz działalności artystycznej prowadzi działalność pedagogiczną jako nauczyciel fortepianu oraz pianista kameralista. Obecnie zatrudniony w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu oraz w Społecznej Szkole Muzycznej II St. im. K. Kościukiewicza w Świdnicy.

Od 2020 jako członek Zarządu Dolnośląskiego Towarzystwa im. F. Chopina we Wrocławiu bierze czynny udział w organizacji wydarzeń muzycznych oraz promocji kultury w regionie.