Marharyta Kozlovska

Marharyta Kozlovska

Uczestnik XXXVI Międzynarodowego Festiwalu „Chopin w barwach jesieni”


Urodziła się w 1995 roku w Dnipropetrowsku (Ukraina). Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 5 lat w Państwowej Szkołe Muzycznej w Dnipropetrowsku. W latach 2013-2016 studiowała na Akademii Muzycznej w Dnipropetrowsku w klasie Haliny Nowosolowoj. W tym czasie brała też udział w wielu festiwalach, konkursach oraz koncertach w kraju i za granicą. Występowała jako solistka z orkiestrą Opery Dnipropetrowskiej i orkiestrą «Festiwal» Akademii Muzycznej w Dnipropetrowsku. Swoje umiejętności doskonaliła na warsztatach pianistów i pedagogów takich jak Pawel Dombrowski, Tatiana Korsunskaja, Igor Czetujew, Klaudio Martines, Dmitri Baszkirow.

Jest laureatem wielu konkursów i festiwali muzycznych. Najważniejsze z nich to: Festiwal Sztuki Muzycznej „Music without limits” (2011-2015), Międzynarodowy Konkurs „Sztuka XXI wieku” w Ruzie, RosJa (III miejsce) w 2011 r., Międzynarodowy Konkurs w Jałcie, Ukraina(I miejsce) 2012 r.; brała udział w konkursach: Międzynarodowy Konkurs – Festiwal „Classics on the streets” w Bad-Ragaz, Szwajcaria w 2012 r., Maria Callas Competition w 2017 r.

Od 2016 roku studiuje na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie profesora dr. hab. Andrzeja Pikula.

Wystąpiła na prestiżowych koncertach w cyklu „Portrety Romantyków” w auli Akademii Muzycznej w Krakowie wykonując dzieła Fryderyka Chopina i Roberta Schumanna.