Kinga Kubiak

Kinga Kubiak

Flecistka, urodzona w 1999 roku w Kaliszu. Absolwentka Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu w klasie mgr Anny Wysoczyńskiej.

Tegoroczna absolwentka studiów I stopnia w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Jerzego Mrozika. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich kształcąc się pod okiem wybitnych flecistów takich jak: Matvey Denim, Aldo Baerten, Agata Igras, Daniel Rybicki i Berten D’Hollander.

W latach szkolnych była laureatką wielu konkursów kameralnych występując w duecie z akordeonistą - Krzysztofem Bondarem. Podczas trwania studiów uczestniczyła we wielu projektach orkiestrowych, m.in. w Jubileuszowym Koncercie Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w Narodowym Forum Muzyki, prapremierowym po 180 latach wykonaniu opery „Kłótnia o zakład” z muzyką Karola Lipińskiego oraz licznych festiwalach kompozytorskich.

W 2019 współpracowała przy nagraniu płyty Tomasza Radziszewskiego „Guitar Portrait”. W 2020 brała udział jako muzyk w orkiestrze festiwalowej 58. Międzynarodowego Festiwalu Moniuszkowskiego.