Eka Bokuchava

Eka Bokuchava

Uczestnik XXXVI Międzynarodowego Festiwalu „Chopin w barwach jesieni”


Urodzona 19 września 1992 roku w Tbilisi, w Gruzji. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku sześciu lat w Centralnej Szkole Muzycznej im. Zakaria Paliaszwili w klasie Nany Makharadze. Brała udział w wielu festiwalach i konkursach muzycznych, i również w kursach pianistycznych, których wykładowcami byli: Arie Vardi , Boris Berman, Elisso Virsaladze , Khatia Buniatishvili, Elisabeth Leonskaja, Eteri Anjaparidze, Marian Rybicki, Hans-Jurg Strub, Rolf-Dieter Arens, Natalia Trull, Carl-Andreas Kolly , Michael Leuschner, Temur Akhobadze, Marek Slezer, Yulia Lipmanovich, Tamara Kordzadze, Siegfried Mauser.

W 1999 roku, w wieku sześciu lat po raz pierwszy zagrała koncert Mozarta z Tbilisi Symphony Orchestra; w latach późniejszych z tą samą orkiestrą także koncerty Bacha, Beethovena, Liszta i Czajkowskiego.

Już od roku 2004 wyróżniana i nagradzana w konkursach krajowych i międzynarodowych (Tbilisi 2004, 2008, 2009, 2010, 2011, Druskienniki 2008).

W roku otrzymała w III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej w Poznaniu II nagrodę i nagrodę specjalną w formie występu na Międzynarodowym Festiwalu „Chopin w barwach jesieni” w Antoninie.

W roku 2013 przyznano jej stypendium prezydenta Gruzji, a w 2015 stypendium na studia muzyczne w Weimarze.

Eka Bokuchava odbywa obecnie studia „master” w Państwowym Konserwatorium im. Vano Sarajishvili w Tbilisi u prof. Edishera Rusishvili.