Chin-Yun Hu

Chin-Yun Hu

Uczestnik XXIX Międzynarodowego Festiwalu „Chopin w barwach jesieni”


“Czekaliśmy całe lata na tak ogromny talent i oto on. Chin-Yun Hu, niezwykła Tajwanka, jest nie tylko doskonałą pianistką, ale przede wszystkim istotą ludzką grającą muzykę wzruszająco ludzką w każdym z dźwięków, jakie płyną spod jej palców” - tak między innymi opisują występy tajwańskiej pianistki krytycy.

Ching-Yun Hu jest laureatką Srebrnego Medalu (złotego nie przyznano) w Międzynarodowym Konkursie im. Artura Rubinsteina w Tel Awivie w roku 2008. Bezpośrednio po konkursie została zaangażowana przez Orkiestrę Filharmonii Izraelskiej do wykonania - w zastępstwie sławnej Helene Grinaud - IV Koncertu Fortepianowego L.van Beethovena.

Hu jest absolwentką Julliard School of Music. Na dużej estradzie koncertowej zadebiutowała bardzo wcześnie, już w wieku 13 lat, z Polską Orkiestrą Kameralną “Capella Cracoviensis”, a trzy lata później zdobyła Srebrny Medal w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Tajnej. Najwyższe lokaty przypadły jej również w wielu innych światowych konkursach pianistycznych: w Cincinnati, w Międzynarodowym Olga Koussevitzky Piano Competition i Seiler International Piano Competition.

Występowała w prestiżowych salach koncertowych, między innymi w: Lincoln Center i Carnegie Hall w Nowym Jorku, Kennedy Center w Waszyngtonie, Concertgebouw w Amsterdamie, Salle Cortot w Paryżu. Uświetniała festiwale chopinowskie w Polsce, uczestniczyła w Aspen Music Festiwal. Dała szereg koncertów w Hiszpanii, Portugalii, Afryce, Wielkiej Brytanii i USA. Jej recitale i koncerty transmitowane były przez WQXR Robert Herman Young Artists Showcase, WRTI Philadelphia Orchestra Broadcast Concert Series oraz przez Polskie Radio.