Wyniki IV Ogólnopolskiego Konkursu Chopinowskiego „Hymn zachwytu”

Jury w składzie:

  • Wojciech Gawłowski – poeta,
  • Małgorzata Juda-Mieloch – literaturoznawca (przewodnicząca jury),
  • Krzysztof Kuczkowski – poeta, krytyk literacki, wydawca

po wnikliwym i wielokrotnym przeczytaniu 91 wierszy przyznaje:

  • nagrodę główną – 2000 złotych, publikację w książce festiwalowej, antologii pokonkursowej oraz dwumiesięczniku „Topos”:
    • Annie Piliszewskiej z Wieliczki (godło „spes”) za wiersz „Meissen”
  • oraz dwa równorzędne wyróżnienia – po 500 złotych, publikację w książce festiwalowej, antologii pokonkursowej oraz dwumiesięczniku „Topos”:
    • Edycie Wysockiej z Miastka (godło „Krótki duet”) za wiersz „Duettino”,
    • Katarzynie Dybżyńskiej ze Świdnika (godło „flaming”) za wiersz „To/nacja”.

Ponadto z uwagi na różnorodność nadesłanych utworów podjęto decyzję o opublikowaniu nagrodzonych wierszy oraz wierszy innych 39 autorów w antologii pokonkursowej „Hymn zachwytu”. Autorzy wyróżnionych dodatkową publikacją wierszy:

  • Agnieszka Bała z Gdyni (godło „Agni”),
  • Natalia Borowska z Wałcza (godło „Alchemia”),
  • Tadeusz Charmuszko z Suwałk (godło „Modraszka”),
  • Laura Chuchla z Szydłowa (godło „SŁOWO”),
  • Katarzyna Ciołkiewicz z Wasilkowa (godło „Vincent”),
  • Bartosz Czarnotta z Grodziszcza (godło „Fortepian”),
  • Anna Czartoszewska z Szepietowa (godło „Zasłuchana”),
  • Aleksandra Daukszewicz z Poznania (godło „Donka”),
  • Tadeusz Dejnecki z Płocka (godło „***”),
  • Bartosz Dłubała z Mosiny (godło „Robotnik”),
  • Łukasz Dukowicz z Piotrkowa Trybunalskiego (godło „Hymnuta”),
  • Maria Gładyszewska z Gib (godło „Maria Kazimiera Hańcza”),
  • Joanna Góraj z Nowego Kawęczyna (godło „Hiol”),
  • Karol Horodecki z Gdyni (godło „Promień”),
  • Weronika Jaśmin z Ruśćca (godło „nokturnica”),
  • Ewa Jowik z Łaz (godło „Krokus”),
  • Anna Maria Kobylińska z Warszawy (godło „OPUS”),
  • Waldemar Konieczny z Poznania (godło „Persaeus”),
  • Dariusz Konior z Wałbrzycha (godło „Darroinok”),
  • Urszula Kopeć-Zaborniak z Cieszanowa (godło „przymierzalnik”),
  • Michał Kowal z Opola (godło „Czarnonabiałym”),
  • Urszula Krajewska-Szeligowska z Zambrowa (godło „Polihymnia”),
  • Tomasz Lorenc z Łodzi (godło „velis”),
  • Wanda Łomnicka-Dulak z Piwnicznej-Zdroju (godło „opus”),
  • Małgorzata Pieńkowska z Ełku (godło „Łaśmiada”),
  • Kacper Płusa z Łodzi (godło „Incognitor”),
  • Marcin D. Podolan z Opola (godło „Palba”),
  • Tomasz Smogór z Kłodzka (godło „Wielka Niedźwiedzica”),
  • Oliwia Spolankiewicz z Pełczyc (godło „Alicja”),
  • Arkadiusz Stosur z Krakowa (godło „Szalbierz”),
  • Krzysztof Szkarłat z Kamiennej Góry (godło „KSzyk”),
  • Krzysztof Eszet Szkurłatowski z Wejherowa (godło „skojarzenia tonalne”),
  • Izabela Śliwiak z Kołobrzegu (godło „Jaskółka”),
  • Emil Tokarczyk z Suchedniowa (godło „Likaon”),
  • Małgorzata Tomczyk-Jadach z Krośnic (godło „liścioszelesty”),
  • Olgierd Wąsowicz z Warszawy (godło „TuttiNoi”),
  • Paulina Wojciechowska z Sosnowca (godło „Beatrycze”),
  • Marek Wołyński z Opola-Czarnowąsów (godło „MAK-SKI”),
  • Barbara Zakrzewska z Ostrołęki (godło „Sagitta”).