Robert Adamczak

Robert Adamczak

Pianista, doktor sztuki muzycznej, adiunkt Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu), nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa-Komedy Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Jego uczniowie są laureatami wielu konkursów pianistycznych o zasięgu ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Wyróżniony odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej Bogdana Zdrojewskiego.

Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu Witolda Witkowskiego. Ukończył również Podyplomowe Studium Mistrzowskie pod kierunkiem prof. Waldemara Andrzejewskiego w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Koncertuje solowo i w zespołach kameralnych w kraju i za granicą (m.in. Francja, Hiszpania, Niemcy, Serbia, Słowacja, Turcja i Ukraina).

Obecnie jest wykładowcą Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu. Prowadzi również klasy fortepianu w Zespole Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy - Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim oraz Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu. Równolegle z pracą pedagogiczną realizuje działalność artystyczną jako solista i kameralista w kraju i za granicą. Współpracował m. in. z Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją Mieczysława Gawrońskiego oraz Tadeusza Wicherka. Koncertował w zespołach kameralnych m.in.: z klarnecistą Markiem Maciejewskim oraz skrzypaczką Heghine Mkrtchyan. Wielokrotnie występował w Duecie Fortepianowym z pianistką Dorotą Szczepaniak m.in.: w ramach XIX Konfrontacji Chopinowskich w Antoninie oraz z saksofonistą Robertem Matuszewskim podczas XXII Konfrontacjach Chopinowskich w Antoninie, a także na IV Międzynarodowym Festiwalu Saksofonowym w Szczecinie. Grał także w duecie z wybitnym amerykańskim saksofonistą prof. Lawrencem Gwozdziem. Współpracował także z Chórem Męskim “Echo”.