Naomi Kudo

Naomi Kudo

Uczestnik XXVII Międzynarodowego Festiwalu „Chopin w barwach jesieni”


Młoda pianistka, urodzona w Waszyngtonie. Rozpoczęła naukę gry na fortepianie mając 4 lata. Studia odbyła w Music Institute w Chicago i Vacouver Music Academy. Kontynuuje je Juilliard School. Debiutowała z orkiestrą mając 16 lat; wykonała wtedy “Pierwszy koncert” Czajkowskiego z Fort Worth Symphony Orchestra. Kolejny występ w tym samym roku to wykonanie z Chicago Syphony Orchestra “Nocy w ogrodach Hiszpanii” M. de Fali. Po otrzymaniu nagrody im. Chopina i zwycięstwie w roku 2007 w Gina Bachauer International Piano Competition w Julliard School zdobyła uznanie w wielu międzynarodowych konkursach. Była jedyna finalistką spośród Amerykanów uczestniczących w roku 2005 w 15. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W tym tez roku zdobyła drugą nagrodę w 16. National Chopin Competition w USA. W roku 2003 była pierwsza w 9. Oberlin International Piano Competition, podobnie jak w roku 1999 w 53. national Student Music Concours w Japonii. Także w muzyce kameralnej jaj trio fortepianowe uzyskało srebrny medal w roku 2003 podczas Fischoff National Chamber Music Competition.

Naomi Kudo otrzymała też nagrody dla młodych artystów, jak: I.M.A.Award of Japan w roku 2003, Level I Award w roku 2005. W roku 2004 w dowód uznania jej osiągnięć nagrodzona została wysokim stypendium Davidson Institute of Talent Development.

Do wybitnych jej osiągnięć należą występy podczas 56. Międzynarodowego festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach (2001), podczas Międzynarodowego festiwalu Muzycznego w Rosji (2001), potem w Nagoya International Youth Music (2002), w Aspen Music ferstival, w Żelazowej Woli, w Dame Myra Hess Memorial Concert Series, w Stradivarius Museum w Cremonie i wielu innych.

Ostatnio Naomi Kudo otwarła w roku 2007 sezon Gilmor’s Rising Stars Recital Series i wystapiła z koncertem podczas Juilliard Bachauer Competition. Uczestniczyła też w różnych przedsiewzięciach muzycznych, jak Emanuel AX Carnegie Hall Professional Training Workshop, koncerty w Weill recital Hall, Gilmors Onternational Keyboard Festival. Kudo grała z wielu znanymi orkiestrami. Występuje też w programach radiowych. Czterokrotnie otrzymała stypoendium Chopin Foudation of United States. Pokazano ja w filmie dokumentującym o pianistach amerykańskich uczestniczących w 15. Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Warszawie w roku 2005.