Milena Julia Antoniewicz

Milena Julia Antoniewicz

Uczestnik 88, 88, 88 i 73 Międzynarodowego Festiwalu „Chopin w barwach jesieni”


Jest pianistką-kameralistką, współpracuje ze śpiewakami, instrumentalistami oraz aktorami; koncertując w wielu krajach Europy. Pracuje w Akademii Muzycznej im. Paderewskiego w Poznaniu i w Państwowej Szkole Muzycznej im. Melcera w Kaliszu. Jest prezesem Stowarzyszenia Multi Art. w Kaliszu.

Wykształcenie muzyczne zdobyła w Państwowej Szkole Muzycznej w Kaliszu, w Poznańskiej Szkole Talentów i w Akademii Muzycznej w Poznaniu, a także w Hochschule für Musik und Theater w Rostocku. Uczestniczyła tez w kursach mistrzowskich u tak znanych profesorów jak Andrzej Jasiński, Miłosz Magin, Paul Badura-Skoda, Lazar Berman, Rudolf Buchbinder i in. Otrzymała szereg stypendiów: Marszałka Województwa Wielkopolskiego, ministra kultury Landu Meklemburgia Stiftung für Internationale Meisterkurse für Musik Zürich, Stowarzyszenia Naukowo-Kulturalnego w Europie Środkowej, Rotary Deutschland, Inner Wheel Club Berlin, Yehudi Menuhin Live Music Now.

Spośród licznych nagród trzeba wymienić: II nagrodę w Międzynarodowym Konkursie “Verfemte Musik” w Szwerinie (2006), I nagrodę za projekt “Dobranoc-Gute Nachtgeschichten” w Rostocku, aż pięciokrotnie nagrodę prezydenta Kalisza (w latach 1999-2009).

Od roku 2000 uczestniczy w projekcie “Verfemte Musik” nakierowanym na odnajdywania i wykonywania dzieł muzycznych z czasów II wojny swiatowej oraz kultywowania pamięci o ich kompozytorach (Czechy, Niemcy, Izrael).

W ramach “Roku Polsko-Niemieckiego 2005/2006” zorganizowała w Niemczech cykl koncertów młodych polskich niemieckich artystów “Grajmy razem”. Organizuje w Kaliszu koncerty charytatywne i międzynarodowe projekty artystyczne.