Mei-Ting Sun

Mei-Ting Sun

Mei-Ting Sun jest zdobywcą I nagrody na VII Narodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w 2005 roku w Miami i I Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Minnesocie w roku 2002. W wieku 15 lat, został ogłoszony muzykiem 1996 roku przez pismo “Village Voice”. Wystąpił w wielu światowej sławy salach koncertowych, takich jak Alice Tully Hall, gdzie jego wykonanie Koncertu G-Dur M. Ravela zostało nazwane przez New York Times “oszałamiająco płynnym.”

Jego recitali słuchano w wielu krajach Ameryki, Europy i Azji. Koncertował w Brazylii, Kolumbii, Chile, Argentynie, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych i Chinach. Występował w koncertach symfonicznych z Hiszpańską Orkiestrą Narodową, Orkiestrą Macau, Sinfoniettą z Hongkongu, the Boca Ratton Philharmonic Symphonia, Filharmonią Narodową w Warszawie, Orkiestrą z Almeria. Mei Ting Sun często występuje w telewizji i różnych programach radiowych. Nagrał kilka CD. Prowadzi regularnie mistrzowskie kursy pianistyczne na uniwersytetach w wielu krajach świata.

Pochodzący z Szanghaju Mei-Ting Sun przybył w wieku 9 lat do Nowego Jorku i rozpoczął naukę w Professional Children’s School oraz Mannes College of Music, gdzie studiował kształcenie słuchu u Marie Powers, teorię muzyki u Roberta Cucksona i fortepian u Edwarda Aldwella. Uzyskał licencjat i tytuł magistra w Mannes College of Music, w klasie fortepianu Edwarda Aldwella. W maju 2006 roku obronił doktorat z zakresu sztuki muzycznej w Juilliard School, pod opieką Roberta McDonalda.