Krzysztof Pełech

Krzysztof Pełech

Uczestnik XXVII Międzynarodowego Festiwalu „Chopin w barwach jesieni”


Jest jednym z najaktywniejszych muzyków młodego pokolenia. Wykonuje średnio około 60 koncertów rocznie (recitale, koncerty kameralne, a także w charakterze solisty z towarzyszeniem orkiestr). Współpracował z czołowymi orkiestrami w Polsce i za granicą. Występował m.in. dwukrotnie w Filharmonii Berlińskiej z “Berlińską Orkiestrą Festiwalową”. Koncertował niemal we wszystkich krajach europejskich, w USA, Brazylii, Południowej Afryce, a także w Egipcie, Turcji, Singapurze, Indonezji, Malezji, Tajlandii, Argentynie i Chile.

Uczestniczył wielokrotnie w prestiżowych festiwalach muzycznych o międzynarodowym zasięgu. Jest zapraszany do współpracy z wybitnymi kompozytorami i gitarzystami (Jorge Morel, Jorge Cardoso, Tommy Emmanuel).

Krzysztof Pełech brał udział w ponad dwudziestu konkursach krajowych i międzynarodowych (m.in. Hiszpania, Francja, USA), będąc laureatem szesnastu z nich. W ankiecie “Gitarowy Top” ogłoszonej przez magazyn “Gitara i Bas” został trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym. Dotychczas nagrał 13 płyt w Polsce, Anglii, Czechach, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Jest jednym z pomysłodawców i dyrektorem artystycznym odbywającego się od 1998 roku Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego Gitara+ we Wrocławiu, a także inicjatorem i szefem artystycznym “Letniego Kursu Gitary” w Krzyżowej. Jest współzałożycielem Wrocławskiego Towarzystwa Gitarowego. W latach 1995 - 2000 był wykładowcą Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Od 2005 Krzysztof Pełech prowadzi klasę gitary w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.