Kotaro Nagano

Kotaro Nagano

Uczestnik XXXI Międzynarodowego Festiwalu „Chopin w barwach jesieni”


Urodził się 29.10.1988 w Tokio. Ukończył Średnią Szkołę Muzyki i Sztuk Pięknych w Tokio. Obecnie studiuje pianistykę w Kanadzie (Montreal) pod kierunkiem Dang Thai-Sona oraz w Japonii (Osaka) u Claudio Soaresa.

Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych, m.in.: 2008 - I nagroda i Nagroda Specjalna na XII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Taipei (Tajwan) 2010: I nagroda na Konkursie Pianistycznym w Tokio; 2010 - Dyplom Honorowy na XVI Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie; 2011 - II nagroda i Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie Nokturnu Fryderyka Chopina na II Międzynarodowym Konkursie “Halina Czerny-Stefańska in memoriam” w Poznaniu. W 2010 roku, jako wybitnie utalentowany młody artysta otrzymał tytuł “Artist for Chanel Pygmalion Days”. Kotaro Nagano koncertuje w Japonii, Kanadzie, Francji, na Tajwanie, w Polsce.

Jego festiwalowe koncerty w Ostrowie Wielkopolskim i w Antoninie są realizacją Nagrody Specjalnej na Konkursie “Halina Czerny-Stefańska in memoriam” Poznań’2012, przyznanej przez Międzynarodowy Festiwal “Chopin w barwach jesieni” w Antoninie.