Ewa Murawska

Ewa Murawska

Uczestnik XXXI Międzynarodowego Festiwalu „Chopin w barwach jesieni”


Flecistka, koncertująca solistka i kameralistka, a także wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu, oraz w Akademii Sztuki w Szczecinie.

W roku 1998 ukończyła z wyróżnieniem Państwowe Liceum Muzyczne im. M. Karłowicza w Poznaniu w klasie fletu mgr Doroty Karaniewicz-Biedny. W roku 2003 ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie fletu prof. A. Łęgowskiego (2003), a roku 2005 z pierwszą nagrodą (Premier Prix) dwuletnie studia podyplomowe w klasie fletu prof. Patricka Gallois w Paryżu. Była także studentką Pierre-Yves Artaud (Paryż), Henrika Svitzera (Odense), Rien de Reede (Siena), Eberharda Grünenthala (Berlin). Poza studiami brała udział w licznych kursach fletowych (M. Piccinini, P. Bernold, P.L. Graf, J. Balint, Ch. Rayneau, B. Boyd, B. Świątek-Żelazny, E. Dastych-Szwarc, J. Mrozik), uzyskała także wiele prestiżowych stypendiów.

Jest laureatką międzynarodowych konkursów muzycznych, m.in. III nagroda na X Międzynarodowym Konkursie Fletowym im. F. Kuhlaua w Uelzen (Niemcy, 2003) oraz I nagroda “Premier Prix l’Unanimite” na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Paryżu (2005). W 2009 roku wygrała konkurs o nazwie ‘100 Young Creative European Talents’ organizowany przez Komitet Regionów w Brukseli.

Od roku 2006 ma tytuł doktora sztuki.

Jest autorką licznych publikacji w ogólnopolskich czasopismach muzycznych. Koncertuje i uczy w Polsce i za granicą. Nagrała 6 albumów płytowych, we współpracy m.in. z flecistami Pierre-Yves Artaud oraz Áshildur Haraldsdóttir. Współpracowała z orkiestrami: Filharmonii Poznańskiej oraz Sinfonietta Polonia.

Jest koordynatorem licznych międzynarodowych projektów, w tym “Międzynarodowego Festiwalu Fletowego” w Poznaniu.